top of page

Häufig gestellte Fragen

Die Antwort auf alle Ihre Ernährungsfragen

 • Diyetisyen nedir?
  Diyetisyen, sağlık bilimleri beslenme ve diyetetik eğitim ve öğretim programını en az dört yılda (bir yıl hazırlık ile 5 yılda) tamamlayarak “Beslenme ve Diyetetik Lisans Diploması” alarak “Diyetisyen” unvanını kazanıp; diyetisyenlik mesleğini yapmaya ve uygulamaya hak kazanan profesyonel sağlık personelidir.
 • Diyet Sisteminiz Nasıl ?
  Öncelikle ücretsiz bir ön görüşme ile danışanımızı tanıyoruz. Akabinde gerekli kan tahlilleri ve vücut analizi yapılarak diyet programını oluşturuyoruz. Haftalık görüşmelerle diyeti revize ediyoruz. Ayda bir vücut analizi yapıyoruz. Belirli periyotlarla kan tahlillerini yeniliyoruz. Daima iletişim halinde oluyoruz. Kalori hesabı değil, değişim hesabı yapıyoruz. Sağlıklı beslenmenin yaşam şekli haline gelebilmesi için, yasaksız, dengeli bir beslenme programı uyguluyoruz.
 • Online Randevu ve Yüz Yüze Randevu Seç Kısmında Hangi Ödeme Yöntemlerini Kabul Ediyor?
  Kredi kartı ile güvenli ödeme yöntemini sunuyoruz ve ayrıca kredi kartlarına kolaylık olması için 2 ile 12 taksit imkanımız vardır.
 • Online Diyet Yapıyor musunuz?
  Online diyet, Antalya dışındaki danışanlarımıza sunduğumuz bir hizmettir. Birebir görüşmeden vücut analizi dışında herhangi bir farklılığı yoktur. Sadece e-mail yoluyla diyet yazılmamaktadır. Haftalık olarak Whatsapp, Skype, Facetime gibi görüntülü iletişim araçlarıyla randevular gerçekleştirilmektedir.
 • Vücut Analiz Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?
  Vücut analizi yaparken 4 saat aç ve susuz olunmalıdır. Üzerimizde herhangi bir metal aksesuar bulunmamalıdır. Kadınlar için mensturasyon dönemi olmamalıdır. Gebelik döneminde ve kalp pili bulunması durumunda vücut analizi yapılması uygun değildir.
 • Kan Tahlili Olmadan Diyete Başlanır mı?
  Tıbbi öykünüzün net olarak anlaşılması, kan değerlerine istinaden uygun beslenme planının hazırlanması, vücuttaki herhangi bir vitamin mineral eksikliğinin giderilmesi için kan tahlili yapılması gereklidir.
 • 1 Haftada Maximum Ne Kadar Kilo Verilebilir ?
  1 haftada yaklaşık 0,5-1 kg vermek vücudumuz için idealdir.
 • 1 Ayda Kaç Kilogram Verilebilir ?
  1 ayda 2-6 kilogram vermek idealdir. Daha önce uyguladığınız diyetler, diyet başlangıç kilonuz, cinsiyet farklılığı, aktivite süresi gibi nedenlere bağlı olarak değişim gösterebilir.
 • Online Diyetin Birebir Görüşmeden Farkı Var mıdır?
  Diyetisyen Burcu Erdoğan İnce Beslenme Danışmanlığı’nda online diyetin birebir görüşmeden major bir farkı bulunmamaktadır. Haftalık yarım saatlik Skype üzerinden, Whatsapp üzerinden, FaceTime üzerinden görüşmelerle aktif iletişim sağlanmaktadır. Online Diyet haftalık ve aylık revize edilmektedir. Sadece vücut analizi yapılamamaktadır. Düzenli kan tahlili her iki görüşmede de uygulanmaktadır.
 • Hediye Kartı Satın Almak İyi midir?
  Evet, tabi iyidir. çünkü hediye kartlarınızla sevdiklerinize hediye olarak satın alarak gönderim yapabilirsiniz. hediye kartları sadece mağaza alışverişlerinde kullanım sağlamaktadır. ve yüz yüze randevu ile online diyet paket sistemlerde hediye kartı geçerli değildir. Not: Mağaza ürünlerinde hediye kartı kullanılabilir. Not: Yüz yüze randevu ve Online diyet paketlerinde hediye kartı kullanılamaz.
bottom of page